START / Noclegi / Kempingi


Kempingi (Camping)

W Szwecji obowiązuje tzw. Allemansrätten czyli “prawo wszystkich ludzi” jest to konstytucyjnie zapewniony każdemu obywatelowi oraz odwiedzającemu kraj, dostęp do zasobów przyrody i swobodnego wędrowania oraz biwakowania w wybranym miejscu. Jednak nie jest to konieczne, bo sieć kempingów w Szwecji jest bardzo dobrze rozwinięta. Jest ich ponad 500 i rozlokowane są w różnych częściach kraju. Większość zrzeszona jest w organizacjach dzięki czemu bardzo duży nacisk kładzie się na ich jakość i przygotowanie na przyjęcie gości.

Na kempingach oprócz możliwości rozbicia namiotu, do wyboru są domki kempingowe, przyczepy i bungalowy. Są to miejsca bardzo dobrze wyposażone - na miejscu są kuchnie, łazienki ogólnodostępne.

Większość akceptuje pobyt ze zwierzętami. Na kempingach zwykle są place do zabaw dla dzieci, czasem basen.

Aby móc nocować na kempingu należy wykupić Camping Key Europe czyli kartę kempingową. Jest to duże ułatwienie przy meldowaniu na kolejnych kempingach - służy ona jako dokument tożsamości, stanowi również ubezpieczenie dla jej posiadacza. Kartę należy wykupić w miejscu pierwszego noclegu, wystarczy 1 karta dla rodziny, pary, czy grupy. Koszt to kilkanaście Euro i jest ona ważna do końca roku kalendarzowego.

Więcej informacji:

Strona kempingów w Szwecji Strona w j. polskim

Wybrane kempingi w Szwecji:

Rezerwacja biletów
do Szwecji

   ZAMÓW BILET   

Imprezy w sezonie 2019