START / Porady / Jak dojechać


Jak dojechać

Szwecja jest bardzo dobrze skomunikowana z krajami europejskimi, w tym również z Polską. Jest to jeden z najchętniej wybieranych krajów skandynawskich do zamieszkania, pracy i wypoczynku. To głównie turyści, zachęceni opowieściami o jej walorach przyrodniczych, wybierają Szwecję jako kierunek wakacyjnych podróży. Z Polski, z własnym samochodem, motocyklem, rowerem lub camperem transfer zapewniają duże promy morskie. Promy zapewniają stałe połączenia morskie z wieloma szwedzkimi miastami. Alternatywą do połączeń morskich są połączenia lotnicze oraz możliwość przejazdu drogą lądową.

Promem do Szwecji

Polska-Szwecja Bardzo wygodne połączenie ze Szwecją oferują wszystkie linie promowe wypływające z polskich portów. Codziennie ze Świnoujścia odpływają promy do Ystad oraz do Trelleborga. A kilka razy w tygodniu z Gdańska do Nynashamn, które położone jest ok. 60 km od Sztokholmu.

Również codziennie odchodzą promy z Gdyni do Karlskrony.

Promy przewożą samochody osobowe, przyczepy campingowe, a także samochody ciężarowe. Dla pasażerów przygotowano wygodne kabiny pasażerskie oraz atrakcje dla umilenia rejsu. Na każdej z wymienionych tras możliwy jest przewóz zwierząt domowych.

iRezerwacja biletów promowych do Szwecji

Niemcy-Szwecja Trasy Rostock-Trelleborg, Sassnitz-Trelleborg, obsługiwane są przez przewoźnika StenaLine, rejsy te trwają o wiele krócej niż rejsy z Polski. Promy pływają z większą częstotliwością. Dla osób, których celem podroży jest Dania - miejscowość Trelleborg jest dobrym punktem transferowym przed dalszą podróżą.

Promy przewożą samochody osobowe, przyczepy campingowe, samochody ciężarowe, na pokładach są kabiny pasażerskie. Na obu trasach możliwy jest przewóz zwierząt domowych, na trasie z Sassnitz nie ma konieczności zgłaszania czworonoga.

iRezerwacja biletów promowych Niemcy-Szwecja

Dania-Szwecja Duński przewoźnik oferuje całoroczne połączenie Ronne-Ystad, szybki prom kursuje pomiędzy wyspą Bornholm a Szwecją kilka razy dziennie. To ciekawa alternatywa na wycieczkę dla osób spędzających urlop na Bornholmie. Rejs do Ystad trwa niecałe 2 godziny, a warto zwiedzić to małe, portowe miasteczko albo zaplanować dłuższą wyprawę np. do Malmö, a nawet dalej do Kopenhagi. Możliwość przejazdu ze zwierzęciem domowym bez konieczności wcześniejszego zgłaszania.

Przewoźnik StenaLine ma w ofercie połączenie pomiędzy duńskim portem w Frederikshavn a szwedzkim Goteborgiem. Prom płynie 3,5h i zabiera na pokład samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe. Na promie nie ma kabin, ale można dodatkowo wykupić fotel lotniczy. Przewóz zwierząt domowych jest możliwy w cenie biletu pasażerskiego.

iRezerwacja biletów promowych Dania-SzwecjaSamolotem do Szwecji

Regularne loty oraz szybki dostęp w rezerwacji do promocji biletów lotniczych sprawił, że coraz więcej osób korzysta z samolotu by dostać się do wybranego miasta w Szwecji - m.in. do Sztokholmu i Goteborga. Ceny biletów samolotowych są bardzo konkurencyjne w stosunku do biletów promowych, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ten właśnie środek transportu. Jednak ograniczenia bagażowe i brak własnego pojazdu sprawiają, że transport promowy nadal dobrze się rozwija.

Samochodem do Szwecji

Nie ma bezpośredniego połączenia drogowego Polski ze Szwecją. Trzeba przejechać przez Niemcy i Danię a następnie np. mostem Oresund dotrzeć do Malmö. Taką wyprawę warto zaplanować wcześniej by skorzystać z wielu atrakcji jakie ma do zaoferowania Dania.

Alternatywą dla przeprawy przez most jest połączenie promowe pomiędzy Helsingor a Helsingborg, oferowane przez Scandlines, podróż promem trwa 20 minut.

Rezerwacja biletów
do Szwecji

   ZAMÓW BILET   

Imprezy w sezonie 2020